2012. július 30., hétfő

Gyógynövények női ciklusra és várandóság idején ( vasárnap esti okosság)

Én hiszek a gyógynövények erejében. Illetve a homeopátiban is. Ha nem muszály kerülöm a gyógyszert. Már epe ügyileg is kiokosodtam :-)
Amikor készültünk apával a Lénusra, akkor is gyógynövény teákat ittam hogy erősítsem a méhemet, javítsam a peteérésemet. Lénus a második próbálkozásnál meg is fogant. Szerintem a teáknak is köszönhetjük.
Aztán a terhesség végén is teáztam. Ki is tágultam észrevétlenül két ujjnyira. :-)
De ha valaki nem akar gyermeket, akkor is lehet inni őket. Rendbe teszik a ciklust.
Ezekről a gyógynövényekről írok most.

1. Málnalevél tea

Nagyon olcsó. Sokáig elég zacskó.

A málnalevél tea a peteérést támogatja, a petesejt minöségét, a hüvelyi nyálka mennyiségét és minöségét javítja, az ovulációs teszted erösebb és egyértelmübb lesz, a tüszörepedésedet elörébb hozhatja.
A málnalevél teát a ciklus elsö felében a menstruáció elsö napjától peteérésig igyuk, napi 2-3 csészével. Csészénként 1 teáskanálnyit forrázzunk le és hagyjuk állni 10 percig. Soha ne érintkezzen fémmel a gyógynövény!
Ha valaki nem tudja pontosan mikor van peteérése érdemes egy hónapot hőmérőzni és figyelni a jeleket. :-)

A terhesség végén pedig, a 37 héttől:

A málnalevél tea fellazítja a kismedence izomzatát, ezzel meggyorsíthatja a vajúdást. Méregtelenítő, salaktalanító hatása révén pedig az utolsó hetekben kitisztítja a bélrendszert, ez szintén megkönnyíti a vajúdás elindulását. Mivel a bélrendszerre hat, a belek simaizomzatát mozgatja meg, ennek révén a méhizomzat is mozgásba jön és ezzel segíti az első fájások kialakulását.
( E részt Vida Ágitól másoltam.)


2. Palástfű

Peteéréstől mensiig kell inni. Ő a természetes progeszteron.
Alkalmazható menstruációs zavarokra, fehér folyásra, hormonzavarokra, alhasi panaszokra. Koraszülésre hajlamos nőknél a terhesség megtartására is jó, mert megelőzhető az embrió kilökődése.
A népi gyógyászatban méherősítőként ismerik.
A palástfűteát lehet inni terhesség alatt is, de csak az első trimeszterben, vagyis a 3. hónapig, kivéve ha észrevesszük, hogy haskeményedést okoz, különben lehet. Segíti a megtapadást és erősíti a méhizomzatot, vagyis segít a korai terhesség megtartásában.
Tea: Két teáskanál palástfüvet leforrázunk 3 dl forró vízzel, 8-10 percig állni hagyjuk, majd kortyonként megisszuk.

Ráadásként pedig egy csodás növény:

A KAMILLA - nem csak nőknek :-)

A kamillavirág egyik legismertebb gyógynövényünk, a legtöbb állam gyógyszerkönyvében is megtalálható hivatalos drog. Gyógyhatása sokrétű, amelyet külső és belső alkalmazása révén lehet kihasználni. A kamillában előforduló illóolajok főleg gyulladáscsökkentő hatásúak. A kamillás gőzölés enyhíti a köhögést és a vírusos, illetve bakteriális légúti fertőzések tüneteit, és e megbetegedések esetén jól érvényesülhet a drog immunrendszeri működést serkentő hatása is. A tápcsatorna gyulladással járó megbetegedései esetén is alkalmazzák. Gargarizálással vagy szájöblögetéssel megszüntethető a fogíny, a száj és a torok gyulladásai. Hörghurutban inhalálószerként alkalmazható. Szájban lévő sebek, afták esetén sokszor a kamillás öblögetés a megfelelő gyógyír. Tea formájában rendszeres fogyasztása enyhíti a gyomorpanaszokat, rosszullétet, a hányingert és a bélgyulladás tüneteit. Külsőleg bőrbetegségeket, pattanást (akne), tályogot, nehezen gyógyuló sebeket illetve körömágygyulladást kezelnek vele. Szemborogatásra is kiválóan alkalmas. A szüzekanyja, anyafű népies neve arra utal, hogy a nőgyógyászatban is használták menstruációs görcsök enyhítésére és a vajúdás idejének lerövidítésére. Fürdők, öblítések, gőzfürdők formájában nagyszerűen bevált az altesti gyulladások (hüvelygyulladás, aranyér, lábszárfekély) esetén is. A kamilla a hasfájós babákat megnyugtatja, görcseiket elmulasztja. A kamillaolaj csökkenti az idegességet a gyermekeknél, s jótékony hatással van a hiperaktív gyerekekre, mivel enyhe "nyugtatószer". A homeopátiában fogzási fájdalmak enyhítésére és fájdalom iránti intolerancia esetén használják. A szépségápolásban is gyakran használják, a bőr szárazságát, viszketését, gyulladását csökkenti. Jót tesz a hajnak, mert kifényesíti és nyugtatja a fejbőrt.

A kamillateát a kisgyermekek is nyugodtan fogyaszthatják. A fogzó baba állkapcsát kamillaolajjal dörzsöljük be ott, ahol szükséges.

Forrás:
http://www.hazipatika.com/gyogynovenytar/kamilla_orvosi_szekfu

Palástfű






Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Sikerült beállítanom a megjegyzés rovatot, így mostantól könnyebb lesz Megjegyzést írni.Ha nem tudtok bejelentkezni a névtelen elnevezésű profilt válasszátok! :-)